מה זה בריאותא

מה זה בריאותא

בריאותא הינו מרכז חדש לרפואת דחופה (מיון) מרפאות מומחים ומכונים רפואים, ומציע לתושבים טיפול מהיר ומקצועי של מיטב הרופאים באמצעות מכשור וטכנולוגיה מהמתקדמים בעולם.
המרכז הראשון נפתח בעיר באר שבע במרכז מסחרי “מבנה”, בספטמבר 2014 ומשרת את תושבי באר-שבע והסביבה, מרכז רפואי בריאותא משלב רפואה דחופה (חדר מיון קדמי), מרפאות מומחים תומכות מיון ומכונים רפואיים, זהו מרכז ייחודי מסוגו בארץ.
המרכז כולל 1,500 מ”ר ובו מירב השירותים הרפואיים הדרושים להענקת טיפול רפואי. ובו: חדר טריאז, חדר הלם, חדר גבס, חדר מיון עם 15 מיטות אשפוז, מעבדת דם ושתן, רנטגן.
במרכז רפואי בריאותא טופלו בשנת 2016 למעלה מ-55,000 מטופלים בשביעות רצון גבוה ביותר.

שירותי רפואה דחופה  במבוגרים וילדים נועדו לספק מענה ראשוני לבעיות הדורשות טיפול רפואי מיידי, ובעיקר כאשר מדובר בבעיות העלולות לסכן חיי אדם. מרכז “בריאותא” לרפואה דחופה בבאר שבע פועל בשעות היום והלילה, בסופי שבוע ובחגים – ומספק טיפול רפואי מהיר גם בשעות בהן קופות החולים והמרפאות סגורות, או כאשר יש עומס בחדר המיון הקרוב.

כלל הרופאים של בריאותא עוברים הכשרה ייעודית ברפואה דחופה בקהילה, באמצעות תכנית הכשרה פנימית מקיפה, הכוללת בין היתר קורס בסעד חיים מתקדם (ACLS),קורס החייאה מתקדם בילדים (PALS)

כל מטופל מבוגר או ילד המגיע לקבל שירות רפואה דחופה בבריאותא עובר הערכה ראשונית, בדיקת רופא, אבחון של הבעיה הרפואית והמלצה להמשך הטיפול. הטיפול המתקבל הוא לרוב ראשוני בלבד ודורש מעקב בימים שלאחריו, כאשר במקרים מסוימים ייתכן צורך בטיפול נוסף במסגרת קופת החולים או המחלקה המתאימה בבית החולים.

מה חשוב לדעת כשמגיעים לקבל טיפול רפואי דחוף?
לא להמתין. בכל מקרה של מחלה או פציעה, מומלץ להגיע מיד לקבלת טיפול רפואי. המתנה עלולה להביא להחמרת המצב, לעתים אפילו באופן בלתי הפיך.
אם יש לכם מסמכים רפואיים, תוצאות בדיקות או כל מידע אחר הקשור לבעיה שבגללה אתם פונים למרכז לרפואת חירום – הביאו אותם איתכם.
יש לעדכן את הרופאים לגבי תרופות בהן השתמשתם, אלרגיות או כל מצב שדורש התייחסות מיוחדת.
חשוב מאוד לענות לשאלות הרופאים בכנות ולפרט ככל שניתן במידת הצורך. הסתרת מידע עלולה לפגוע באבחון הבעיה וביעילות הטיפול.